हाम्रो संरचना बिहिबार, कार्तिक ११, २०७८ 481 Views

बाँकी ६ स्थानीय तहमा कहाँ कसको अग्रता ?

नेपालगञ्ज,२४असार,

दोस्रो चरणमा चुनाव भएका ३५ जिल्लाका ३३४ स्थानीय तहमध्ये बिहीवार विहानसम्म ३२४ स्थानको मतगणना सकिएको छ । अब ६ स्थानीय तहको मात्र मतपरिणाम आउन बाँकी छ ।

जम्मा ६ स्थानीय तहको मत परिणाम बाँकी रहँदा एमालेले कांग्रेसलाई २९ सिट पछि पारेर पहिलो चरणमा जस्तै दोस्रो चरणको स्थानीय चुनावमा पनि पहिलो स्थान सुरक्षित गरेको छ ।

पहिलो चरणमा कांग्रेसलाई २१ सिट पछि पारेको एमालेले दोस्रो चरणमा अन्तर अझ फराकिलो पार्ने देखिएको छ । कांग्रेसले दोस्रो चरणमा एमालेलाई पछि पारेर पहिलो चरणको क्षतिपूर्ति लिने लक्ष्य राखेको थियो । धेरै ठाउँमा कांग्रेसले माओवादी लगायतका दलसँग तालमेल समेत गरेको थियो । तर दोस्रो चरणमा एमालेले कांग्रेसलाई अझ पछि पारेको छ ।

 

कसले कति जिते ?
एमालेले जितेका स्थानीय तह (१४८) :

प्रदेश नम्बर १ (६६)

  • – फुङलिङ नगरपालिका, ताप्लेजुङ
    – मैवाखोला गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
    – मिक्वाखोला गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
    – याङवरक गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
    – फत्ताङलुङ गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
    – हिलिहाङ गाउँपालिका, पाँचथर
    – कुम्मायक गाउँपालिका, पाँचथर
    – याङवरक गाउँपालिका, पाँचथर
    – इलाम नगरपालिका, इलाम
    – मार्इ नगरपालिका, इलाम
    – देउमार्इ नगरपालिका, इलाम
    – सूर्योदय नगरपालिका, इलाम
    – सन्दकपुर गाउँपालिका, इलाम
    – चुलाचुली गाउँपालिका, इलाम
    – मार्इ(जोगमार्इ गाउँपालिका, इलाम
    – खाँदबारी नगरपालिका, संखुवासभा
    – चैनपुर नगरपालिका, संखुवासभा
    – मादी नगरपालिका, संखुवासभा
    – सभापोखरी गाउँपालिका, संखुवासभा
    – मकालु गाउँपालिका, संखुवासभा
    – म्याङलुङ नगरपालिका, तेह्रथुम
    – मेन्छेयाम गाउँपालिका, तेह्रथुम
    – छथर गाउँपालिका, तेह्रथुम
    – आठरार्इ गाउँपालिका, तेह्रथुम
    – फेदाप गाउँपालिका, तेह्रथुम
    – हतुवागढी गाउँपालिका, भोजपुर
    – पौवादुम्बा गाउँपालिका, भोजपुर
    – रामप्रसाद राई गाउँपालिका, भोजपुर
    – टेम्के मैयुम गाउँपालिका, भोजपुर
    – लामीडाँडा गाउँपालिका, खोटाङ
    – जन्तेढुंगा गाउँपालिका, खोटाङ
    – केपिलासगढी गाउँपालिका, खोटाङ
    – रूपाकोट मझुवागढी गाउँपालिका, खोटाङ
    – खोटेहाङ गाउँपालिका, खोटाङ
    – धनकुटा नगरपालिका, धनकुटा
    – पाख्रिबास नगरपालिका, धनकुटा
    – महालक्ष्मी नगरपालिका, धनकुटा
    – साँगुरीगढी गाउँपालिका, धनकुटा
    – खाल्सा छिन्ताङ शहीदभूमि गाउँपालिका, धनकुटा
    – छथर जोरपाटी गाउँपालिका, धनकुटा
    – चौबीसे गाउँपालिका, धनकुटा
    – सोताङ गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
    – दूधकोशी गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
    – खुम्बु पासाङ ल्हामु गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
    – नेचा सल्यान गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
    – कटारी नगरपालिका, उदयपुर
    – ताप्ली गाउँपालिका, उदयपुर
    – उदयपुरगढी गाउँपालिका, उदयपुर
    – रौतामार्इ गाउँपालिका, उदयपुर
  • – त्रियुगा नगरपालिका, उदयपुर
  • – बेलका नगरपालिका, उदयपुर
    – सिद्धिचरण नगरपालिका, ओखलढुंगा
    – लिखु गाउँपालिका, ओखलढुंगा
    – मोलुङ गाउँपालिका, ओखलढुंगा
    – बेलबारी नगरपालिका, मोरङ
    – पथरी शनिश्चरे नगरपालिका, मोरङ
    – मिक्लाजुङ गाउँपालिका, मोरङ
    – कानेपोखरी गाउँपालिका, मोरङ
    – ग्रामथान गाउँपालिका, मोरङ
    – कनकार्इ नगरपालिका, झापा
    – भद्रपुर नगरपालिका, झापा
    – बिर्तामोड नगरपालिका, झापा
    – शिवसताक्षी नगरपालिका, झापा
    – कमल गाउँपालिका, झापा
  • दमक नगरपालिका, झापा
    – बराह नगरपालिका, सुनसरी
  • – इटहरी उपमहानगरपालिका, सुनसरी
  • प्रदेश नम्बर ५ (४३)

– त्रिवेणी सुस्ता गाउँपालिका, नवलपरासी
– बर्दघाट नगरपालिका, नवलपरासी
– बुटवल उपमहानगरपालिका, रूपन्देही
– शिद्दार्थनगर नगरपालिका, रूपन्देही
– तिलोत्तमा नगरपालिका, रूपन्देही
– सैनामैना नगरपालिका, रूपन्देही
– कञ्चन गाउँपालिका, रूपन्देही
– शुद्धोदन गाउँपालिका, रूपन्देही
– सियारी गाउँपालिका, रूपन्देही
– विजयनगर गाउँपालिका, कपिलवस्तु
– शिवराज नगरपालिका, कपिलवस्तु
– तानसेन नगरपालिका, पाल्पा
– तिनाउ गाउँपालिका, पाल्पा
– निस्दी गाउँपालिका, पाल्पा
– पूर्वखोला गाउँपालिका, पाल्पा
– रिब्दीकोट गाउँपालिका, पाल्पा
– रम्भा गाउँपालिका, पाल्पा
– मुसीकोट नगरपालिका, गुल्मी
– रेसुङ्गा नगरपालिका, गुल्मी
– मालिका गाउँपालिका, गुल्मी
– इस्मा गाउँपालिका, गुल्मी
– मदाने गाउँपालिका, गुल्मी
– रुरु गाउँपालिका, गुल्मी
– छत्रकोट गाउँपालिका, गुल्मी
– मालारानी गाउँपालिका, अर्घाखाँची
– माण्डवी गाउँपालिका, प्यूठान
– सरूमारानी गाउँपालिका, प्यूठान
– स्वर्गद्वारी नगरपालिका, प्यूठान
– त्रिवेणी गाउँपालिका, रोल्पा
– रून्टीगढी गाउँपालिका, रोल्पा
– घोराही उपमहानगरपालिका, दाङ
– तुलसीपुर उपमहानगरपालिका, दाङ
– लमही नगरपालिका, दाङ
– गढवा गाउँपालिका, दाङ
– दंगीशरण गाउँपालिका, दाङ
– बबर्इ गाउँपालिका, दाङ
– कोहलपुर नगरपालिका, बाँके
– बैजनाथ गाउँपालिका, बाँके
– जानकी गाउँपालिका, बाँके
– खजुरा गाउँपालिका, बाँके
– ठाकुरबाबा नगरपालिका, बर्दिया
– बढैया ताल गाउँपालिका, बर्दिया
– बाँसगढी नगरपालिका, बर्दिया

प्रदेश नम्बर ७ (३८)

– मंगलसेन नगरपालिका, अछाम
– साँफेबगर नगरपालिका, अछाम
– चौरपाटी गाउँपालिका, अछाम
– जयपृथ्वी नगरपालिका, बझाङ
– थलारा गाउँपालिका, बझाङ
– बित्थडचिर गाउँपालिका, बझाङ
– तलकोट गाउँपालिका, बझाङ
– दुर्गाथली गाउँपालिका, बझाङ
– केदारस्युँ गाउँपालिका, बझाङ
– मस्टा गाउँपालिका, बझाङ
– छबीसपाथिभेरा गाउँपालिका, बझाङ
– गौमुल गाउँपालिका, बाजुरा
– पाण्डवगुफा गाउँपालिका, बाजुरा
– स्वामीकार्तिक गाउँपालिका, बाजुरा
– अमरगढी नगरपालिका, डडेल्धुरा
– नवदुर्गा गाउँपालिका, डडेल्धुरा
– दिपायल सिलगढी नगरपालिका, डोटी
– सायल गाउँपालिका, डोटी
– पूर्वीचौकी गाउँपालिका, डोटी
– आदर्श गाउँपालिका, डोटी
– जोरायल गाउँपालिका, डोटी
– पञ्चेश्वर गाउँपालिका, बैतडी
– डिलासैनी गाउँपालिका, बैतडी
– दोगाडा केदार गाउँपालिका, बैतडी
– नौगाड गाउँपालिका, दार्चुला
– अपिहिमाल गाउँपालिका, दार्चुला
– लेकम गाउँपालिका, दार्चुला
– गौरीगंगा नगरपालिका, कैलाली
– गोदावरी नगरपालिका, कैलाली
– टीकापुर नगरपालिका, कैलाली
– घोडाघोडी नगरपालिका, कैलाली
– लम्कीचुहा नगरपालिका, कैलाली
– चुरे गाउँपालिका, कैलाली
– मोहन्याल गाउँपालिका, कैलाली
– वेदकोट नगरपालिका, कञ्चनपुर
– बेलडाँडी गाउँपालिका, कञ्चनपुर
– कृष्णपुर नगरपालिका, कञ्चनपुर

भीमदत्त नगरपालिका, कञ्चनपुर

कांग्रेसले जितेका स्थानीय तह -११९

प्रदेश नम्बर १- ४७ 

– मेरिङदेन गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– त्रिवेणी आठरार्इ गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– सिरिजंघा गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– सिदिङ्वा गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– तुम्वेवा गाउँपालिका, पाँचथर
– फाल्गुनन्द गाउँपालिका, पाँचथर
– फिदिम नगरपालिका, पाँचथर
– फालेलुङ गाउँपालिका, पाँचथर
– रोङ गाउँपालिका, इलाम
– माक्सेबुङ गाउँपालिका, इलाम
– फाकफोकथुम गाउँपालिका, इलाम
– चिचिला गाउँपालिका, संखुवासभा
– भोटखोला गाउँपालिका, संखुवासभा
– सिलिचोङ गाउँपालिका, संखुवासभा
– धर्मदेवी गाउँपालिका, संखुवासभा
– पाँचखपन गाउँपालिका, संखुवासभा
– लालीगुँरास नगरपालिका, तेह्रथुम
– भोजपुर नगरपालिका, भोजपुर
– अरुण गाउँपालिका, भोजपुर
– साल्पासिलिछो गाउँपालिका, भोजपुर
– षडानन्द नगरपालिका, भोजपुर
– हलेसी तुवाचुङ नगरपालिका, खोटाङ
– दिप्रुङ गाउँपालिका, खोटाङ
– ऐंसेलुखर्क गाउँपालिका, खोटाङ
– बराहपोखरी गाउँपालिका, खोटाङ
– सोलुदूधकुण्ड गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– चौदण्डीगढी नगरपालिका, उदयपुर
– चम्पादेवी गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– सुनकोशी गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– खिजीदेम्बा गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– मानेभन्ज्याङ गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– गढी गाउँपालिका, सुनसरी
– इनरूवा नगरपालिका, सुनसरी
– रामधुनी नगरपालिका, सुनसरी
– हरिनगरा गाउँपालिका, सुनसरी
– देवानगञ्ज गाँउपालिका, सुनसरी
– कोशी गाउँपालिका, सुनसरी
– उर्लावारी नगरपालिका, मोरङ
– सुनवर्षी नगरपालिका, मोरङ
– रतुवामार्इ नगरपालिका, मोरङ
– लेटाङ नगरपालिका, मोरङ
– सुन्दरहरैंचा नगरपालिका, मोरङ
– कटहरी गाउँपालिका, मोरङ
– केराबारी गाउँपालिका, मोरङ
– गौरादह नगरपालिका, झापा
– झापा गाउँपालिका, झापा
– बाह्रदशी गाउँपालिका, झापा – बुद्धशान्ति गाउँपालिका, झापा
प्रदेश नम्बर ५ – ३३

– प्रतापपुर गाउँपालिका, नवलपरासी
– सुनवल नगरपालिका, नवलपरासी
– रामग्राम नगरपालिका, नवलपरासी
– मायादेवी गाउँपालिका, रूपन्देही
– देवदह नगरपालिका, रूपन्देही
– बुद्धभूमि नगरपालिका, कपिलवस्तु
– वाणगंगा नगरपालिका, कपिलवस्तु
– कपिलवस्तु नगरपालिका, कपिलवस्तु
– महाराजगञ्ज नगरपालिका, कपिलवस्तु
– यशोधरा गाउँपालिका, कपिलवस्तु
– रामपुर नगरपालिका, पाल्पा
– माथागढी गाउँपालिका, पाल्पा
– रैनादेवी छहरा गाउँपालिका, पाल्पा
– बगनाशकाली गाउँपालिका, पाल्पा
– गुल्मी दरबार गाउँपालिका, गुल्मी
– चन्द्रकोट गाउँपालिका, गुल्मी
– सत्यवती गाउँपालिका, गुल्मी
– कालीगण्डकी गाउँपालिका, गुल्मी
– सन्धिखर्क नगरपालिका, अर्घाखाँची
– छत्रदेव गाउँपालिका, अर्घाखाँची
– शीतगंगा नगरपालिका, अर्घाखाँची
– पाणिनी गाउँपालिका, अर्घाखाँची
– ऐरावती गाउँपालिका, प्यूठान
– नौबहिनी गाउँपालिका, प्यूठान
– गौमुखी गाउँपालिका, प्यूठान
– लुंग्री गाउँपालिका, रोल्पा
– शान्तिनगर गाउँपालिका, दाङ
– राजपुर गाउँपालिका, दाङ
– राप्ती गाउँपालिका, दाङ
– डुडुवा गाउँपालिका, बाँके
– राप्तीसोनारी गाउँपालिका, बाँके
– गेरूवा गाउँपालिका, बर्दिया
– गुलरिया नगरपालिका, बर्दिया

प्रदेश नम्बर ७ – ३७

– पञ्चदेवल विनायक नगरपालिका, अछाम
– कमलबजार नगरपालिका, अछाम
– तुर्माखाँद गाउँपालिका, अछाम
– ढकारी गाउँपालिका, अछाम
– बन्नीगढी जयगढ गाउँपालिका, अछाम
– काँडा गाउँपालिका, बझाङ
– बुंगल नगरपालिका, बझाङ
– सुर्मा गाउँपालिका, बझाङ
– खप्तडछान्ना गाउँपालिका, बझाङ
– त्रिवेणी नगरपालिका, बाजुरा
– छेडेदह गाउँपालिका, बाजुरा
– बडिमालिका गाउँपालिका, बाजुरा
– हिमाली गाउँपालिका, बाजुरा
– बूढीगंगा नगरपालिका, बाजुरा
– बूढीनन्दा नगरपालिका, बाजुरा
– परशुराम नगरपालिका, डडेल्धुरा
– आलिताल गाउँपालिका, डडेल्धुरा
– गन्यापधुरा गाउँपालिका, डडेल्धुरा
– भागेश्वर गाउँपालिका, डडेल्धुरा
– शिखर नगरपालिका, डोटी
– केआर्इ सिंह गाउँपालिका, डोटी
– बडिकेदार गाउँपालिका, डोटी
– दशरथ चन्द नगरपालिका, बैतडी
– मेलौली नगरपालिका, बैतडी
– पाटन नगरपालिका, बैतडी
– सुर्नया गाउँपालिका, बैतडी
– शिवनाथ गाउँपालिका, बैतडी
– सिगास गाउँपालिका, बैतडी
– शैल्यशिखर नगरपालिका, दार्चुला
– महाकाली नगरपालिका, दार्चुला
– मालिकार्जुन गाउँपालिका, दार्चुला
– दुहुँ गाउँपालिका, दार्चुला
– व्यास गाउँपालिका, दार्चुला
– जोशीपुर गाउँपालिका, कैलाली

धनगढी उपमहानगरपालिका, कैलाली
– बर्दगोरिया गाउँपालिका, कैलाली
– महाकाली नगरपालिका, कञ्चनपुर
– शुक्लाफाँटा नगरपालिका, कञ्चनपुर

माओवादीले जितेका स्थानीय तह -३८

प्रदेश नम्बर १ – ९

– मिक्लाजुङ गाउँपालिका, पाँचथर
– आमचोक गाउँपालिका, भोजपुर
– साकेला गाउँपालिका, खोटाङ
– लिखुपिके गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– महाकुलुङ गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– दूधकौशिका गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– सुनकोशी गाउँपालिका, उदयपुर
– चिसंखुगढी गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– रंगेली नगरपालिका, मोरङ

प्रदेश नम्बर ५  १९

– पाल्हीनन्दन गाउँपालिका, नवलपरासी
– धुर्कोट गाउँपालिका, गुल्मी
– भूमिकास्थान नगरपालिका, अर्घाखाँची
– भूमे गाउँपालिका, रुकुम
– सिस्ने गाउँपालिका, रुकुम
– पुथा उत्तरगंगा गाउँपालिका, रुकुम
– थवाङ गाउँपालिका, रोल्पा
– सुनछहरी गाउँपालिका, रोल्पा
– सुकीदह गाउँपालिका, रोल्पा
– रोल्पा नगरपालिका, रोल्पा
– दुर्इखोली गाउँपालिका, रोल्पा
– माडी गाउँपालिका, रोल्पा
– सुवर्णावती गाउँपालिका, रोल्पा
– बंगलाचुली गाउँपालिका, दाङ
– बार बर्दिया नगरपालिका, बर्दिया
– मधुवन नगरपालिका, बर्दिया
– राजापुर गाउँपालिका, बर्दिया
– ओमसतिया गाउँपालिका, रूपन्देही
– प्यूठान नगरपालिका, प्यूठान

प्रदेश नम्बर – ७ – १०

– मेल्लेख गाउँपालिका, अछाम
– रामारोशन गाउँपालिका, अछाम
– अजयमेरु गाउँपालिका, डडेल्धुरा
– बोगटान गाउँपालिका, डोटी
– पुरचौडी नगरपालिका, बैतडी
– मार्मा गाउँपालिका, दार्चुला
– भजनी नगरपालिका, कैलाली
– कैलारी गाउँपालिका, कैलाली
– बेलौरी नगरपालिका, कञ्चनपुर
– लालझाडी गाउँपालिका, कञ्चनपुर

संघीय समाजवादी फोरमले जितेका स्थानीय तह ८

प्रदेश नम्बर १

– भोक्राहा गाउँपालिका, सुनसरी
– जहदा गाउँपालिका, मोरङ

प्रदेश नम्बर ५

– गैडहवा गाउँपालिका, रूपन्देही
– रोहिणी गाउँपालिका, रुपन्देही
– मर्चवारी गाउँपालिका, रूपन्देही

– कोटहीमाई गाउँपालिका, रुपन्देही
– मायादेवी गाउँपालिका, कपिलवस्तु
– नैनापुर गाउँपालिका, बाँके

फोरम लोकतान्त्रिकले जितेका स्थानीय तह ६

प्रदेश नम्बर १-  ३

– दुहवी नगरपालिका, सुनसरी
– बर्जु गाउँपालिका, सुनसरी
– बूढीगंगा गाउँपालिका, मोरङ

प्रदेश नम्बर ५-  २

– सरावल गाउँपालिका, नवलपरासी
– सम्मरीमाई गाउँपालिका, रूपन्देही

प्रदेश नम्बर ७  – १

– जानकी गाउँपालिका, कैलाली

राप्रपाले जितेका स्थानीय तह -४

प्रदेश नम्बर १

– कचनकवल गाउँपालिका, झापा
– हल्दीबारी गाउँपालिका, झापा
– गौरीगञ्ज गाउँपालिका, झापा

प्रदेश नम्बर ५

– नेपालगञ्ज उपमहानगरपालिका, बाँके

राष्ट्रिय जनमोर्चाले जितेका स्थानीय तह ९-२

प्रदेश नम्बर ५

– मल्लरानी गाउँपालिका, प्यूठान
– झिमरूक गाउँपालिका, प्यूठान

स्वतन्त्र /राजपा-

प्रदेश नम्बर ५

– शुद्धोदन गाउँपालिका, कपिलवस्तु
– लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिका, रूपन्देही

स्वतन्त्र

प्रदेश नम्बर ५
–कृष्णनगर गाउँपालिका, कपिलवस्तु

बाँकी ९ स्थानीय तहमा कहाँ कसको अग्रता ?

अन्तिम परिणाम आउन बाँकी रहेका ९ स्थानीय तहमध्ये ५ स्थानमा नेकपा एमाले र ४ स्थानमा नेपली कांग्रेसको अग्रता छ ।

नेकपा एमालेले अग्रता लिएका ५ स्थानीय तह


– अर्जुनधारा नगरपालिका, झापा
– धरान उपमहानगरपालिका, सुनसरी
– पुनर्वास नगरपालिका, कञ्चनपुर

नेपाली कांग्रेसले अग्रता लिएका स्थानीय तह – ४

बिराटनगर महानगरपालिका, मोरङ –

धनपालथान नगरपालिका, मोरङ
– मेचीनगर नगरपालिका, झापा